Artykuł w bgonair.bg: Bułgarzy z mieszkaniami w Dubaju – ceny są porównywalne z nowym budownictwem w Sofii

Sygnał ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest powodem dochodzenia Krajowego Urzędu Skarbowego w sprawie Bułgarów posiadających nieruchomości w Dubaju. Łącznie sprawdzono już 21 rodaków.

Powodem jest otrzymanie sygnału z emiratu arabskiego do Bułgarii.

„Kontrolujemy 23 osoby, 21 osobom zakończono kontrole. Mamy 131 tysięcy poborów podatkowych z tytułu kontroli, ale kolejne kontrole Bułgarów posiadających nieruchomości w Dubaju są jeszcze przed nami” – wyjaśnił dyrektor wykonawczy Krajowego Urzędu Skarbowego, Borys Michajłow.

Zostanie sprawdzone, czy nie ma rozbieżności między zadeklarowanymi dochodami a dokonanymi zakupami, następnie zostanie przeprowadzony audyt właścicieli nieruchomości.

„Nie będziemy chronić tego Bułgara lub tamtego. Wszyscy będą sprawdzani, niezależnie od tego, czy będą to sędziowie, czy politycy” - dodał Michajłow.

Ponad 500 Bułgarów posiada nieruchomości w Dubaju, według statystyk do grudnia 2022 roku. Można kupić dom bez wizy na pobyt stały i nie trzeba płacić podatku od budynku ani podatku od zysku.

Firma Pana Nikola Stoyanova, od ponad roku oferuje nieruchomości w Dubaju.

\„Najniższe ceny w Dubaju można porównać z cenami nowego budownictwa w Sofii. Tak więc za 200 000 euro można kupić przyzwoitą nieruchomość z jedną lub dwiema sypialniami” – powiedział Nikola Stoyanov.

Niektórzy mieszkają w swoich domach, inni wyjeżdżają tylko na kilka miesięcy w zimie, a jeszcze inni wynajmują je.

\"Wielu naszych klientów kupuje nieruchomości w Dubaju w celu ich odsprzedaży lub przerzucania nieruchomości, kupujesz na projekcie, a po roku sprzedajesz je za 40% więcej. Połowa kupuje w celach inwestycyjnych, aby generować dochód z wynajmu lub odsprzedaży, a druga połowa kupuje dla siebie w celu zamieszkania podczas mroźnych zimowych miesięcy”, dodał Stoyanov.

Krajowy Urząd Skarbowy ostatnio skontrolował 23 Bułgarów posiadających nieruchomości w Dubaju latem 2022 r. W tym samym czasie Krajowy Urząd Skarbowy odnotował rekordowe przychody, do marca tego roku zebrano 720 mln BGN.

Zobacz wszystkie nieruchomości z naszego portfolio w Dubaju!

Ten artykuł jest chroniony prawami autorskimi, a prawa do jego rozpowszechniania należą do jego autora. Wszystkie zdjęcia, teksty, klipy wideo, materiały graficzne i banery w tym artykule są własnością SUPRIMMO i są chronione prawem autorskim Republiki Bułgarii. Jeśli chcesz wykorzystać informacje zawarte w tym artykule, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pozwolenia.

Zapisałeś tę nieruchomość lub wybór na swojej liście „Ulubione nieruchomości”.
Usunąłeś tę nieruchomość lub wybór z listy "Ulubione nieruchomości "