REF#VAR-133031 / Działka budowlana / Byala (Varna) / Warneńskie wojewódstwo / Bulgaria / Sprzedaz Na mapie

Całkowita powierzchnia
79341 m2

Cena
10 500 000 €
(bez VAT)
132 €/m2
(bez VAT)
Zapytanie o więcej informacji lub oględziny
Pakiet informacyjny
Umeblowanie
Nieumeblowane
Odległości
Ostatnieia aktualizacja
24.07.2025 r.
Odległości od nieruchomości do innych ważnych obiektów
- Lotnisko Varna (VAR): 59.4km
Widoki z nieruchomości
- Widoki na morze
Informacje administracyjne dotyczące oferty
Przedstawiamy unikalny projekt inwestycyjny zagospodarowania terenu w pierwszej linii od morza w miejscowości Biała.
Projekt oferuje wspaniałe widoki panoramiczne i rozwiniętą infrastrukturę, z możliwością inwestycji zarówno w rejonie „Czajka”, jak i w całej gminie Biała. Zakłada on połączenie dużych nieruchomości gruntowych i ich sprzedaż poważnemu inwestorowi/deweloperowi. Początek już został zrobiony – pozyskano 79 341 m² gruntów od różnych inwestorów. Biała jest atrakcyjna dla poważnych inwestorów.
Oferowane przez nas działki objęte są planem zagospodarowania przestrzennego z zatwierdzonymi parametrami zabudowy. Efektem projektu może być powstanie wysokiej jakości działek na sprzedaż lub pod zabudowę.
Zalety projektu
Projekt może przyciągnąć inwestorów i deweloperów z Niemiec, Szwecji, Norwegii i innych krajów. Inwestycje z tych krajów zostały już dokonane w Białej.
Inwestycja będzie skoordynowana z budową nowego portu jachtowego o pojemności 450 jachtów i łodzi rybackich, a także z budową promenady nadmorskiej pomiędzy Obzorem i Białą.
Okres realizacji: 2025-2028.
Biała to dynamicznie rozwijające się nadmorskie miasto, łączące w sobie możliwości uprawiania sportu, turystyki morskiej i elitarnego wypoczynku. Dzięki nowoczesnym inwestycjom, ekologii i strategicznemu położeniu, Biała staje się nowym centrum przyciągającym sportowców, turystów i inwestorów.
Marka miasta odzwierciedla dążenie do zrównoważonego rozwoju, wysokiej jakości życia i budowy prestiżowej infrastruktury światowej klasy.
Stolica sportu:
• Uznane za „Najlepsze Europejskie Miasto Sportu”;
• Nowoczesna infrastruktura sportowa;
• Miejsce przeprawy dla żeglarzy.
Luksus morski:
• Nowy port jachtowy na 450 jednostek;
• Centrum żeglarstwa i turystyki morskiej.
Ekologia i komfort:
• Czysty region z rozwiniętą infrastrukturą;
• Idealne do całorocznego zamieszkania i turystyki.
Norma europejska:
• Spełnia normy UE;
• Symbol zrównoważonego rozwoju i atrakcyjności inwestycyjnej.
Dodatkowe zalety projektu:
• Cały teren jest częścią strefy planowania urbanistycznego miasta Biała, co wynika z planów katastralnych;
• Wszystkie nieruchomości posiadają możliwość podłączenia do sieci elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej;
• Wszystkie media i zasoby energetyczne są dostępne zgodnie z zatwierdzonymi parametrami rozwoju. W nadchodzących latach nie przewiduje się deficytu. Zaopatrzenie w wodę zapewnia Kamczia, a ścieki obsługuje nowoczesna oczyszczalnia ścieków w Obzorze;
• Wszystkie komunikaty znajdują odzwierciedlenie w planach inżynieryjnych i katastralnych. Gmina dysponuje służbą inżynieryjną do koordynacji parametrów;
• Gmina jest niezwykle otwarta na inwestorów. Realizacja projektu pobudzi lokalną gospodarkę i przyniesie dochody z podatków jednorazowych i stałych.
UE i rząd Bułgarii inwestują w przebudowę ulic, oświetlenia, dróg i innej infrastruktury. W tym regionie zrealizowano już projekty budowy promenady nadmorskiej, obiektów sportowych i kulturalnych, placów zabaw itp. Inwestor realizujący projekt w Białej może ubiegać się o dofinansowanie z wielu europejskich programów zrównoważonego rozwoju.
Informacje o terenie
Na zdjęciu 5 zaznaczono obszar „Czajka”. Niebieskie kwadraty oznaczają działki, które są już w posiadaniu inwestorów. Możliwy jest zakup całego masywu lub poszczególnych nieruchomości:
• Powierzchnia całkowita: 79 341 mkw.;
• Całkowity budżet projektu: 21 318 547 BGN (10 900 000 EUR) (bez VAT).
Charakterystyka fabuły:
• Działki znajdują się w strefie zabudowy miejskiej (KINT 1:1 – na działce o powierzchni 1000 m kw. można zabudować 1000 m kw. powierzchni użytkowej);
• Nachylenie terenu 20–30%, co umożliwia podziwianie widoku na morze ze wszystkich poziomów i zwiększenie KINT do 1,1–1,2;
• Strefa rozwoju kurortu – maksymalna wysokość 10 m (umożliwia rzeczywistą zabudowę 4–5 pięter ze względu na różnicę wysokości).
Trzy działki nr 227, 226 i 222 (34 929 m2)
Gotowe do budowy nieruchomości premium.
• Cena: 13 690 810 BGN (7 000 000 EUR) (bez VAT);
• Trzy działki nr 225, 224 i 221 (44 412 m2);
• Wymagają połączenia w jedną nieruchomość i działalności inżynieryjne (do 1 roku);
• Cena: 6 845 405 BGN (3 500 000 EUR) (bez VAT).
Opcje inwestycyjne:
Opcja 1:
• Zakup całej dostępnej powierzchni — 79 341 m2;
• Budżet: 20 536 215 BGN (10 500 000 EUR) (258,17 BGN (132 EUR/m2) bez VAT);
• Możliwy rabat za teren niezabudowany.
Opcja 2:
• Wykup tylko 225, 226 i części 221 (24);
• Powierzchnia: 44 412 m kw.;
• Cena: 6 845 405 BGN (3 500 000 EUR) (152,55 BGN (78 EUR/m2) bez VAT);
• Po połączeniu oczekiwana wartość: 488,96 BGN (250 EUR/m kw.).
Ramy finansowe:
Dostępne zasoby:
• 34 929 m kw. za 13 690 810 BGN (7 000 000 EUR);
• 44 412 m kw. za 6 845 405 BGN (3 500 000 EUR).
Dodatkowe inwestycje:
• Około 2 992 631 BGN (400 000 EUR) na zakup 3 dodatkowych nieruchomości.
Całkowity budżet projektu:
21 318 547 BGN (10 900 000 EUR) (bez VAT).
Wartość oczekiwana po fuzji i PIP:
38 823 226 BGN (19 850 000 EUR) (488,96 BGN (250 EUR/m kw.)) → wzrost o 81%.
Korzyści podatkowe:
Dokonywanie zakupów za pośrednictwem firm bułgarskich pozwala na unikanie płacenia VAT i optymalizację podatkową.
Perspektywy projektu:
• Wzrost płac: +16,8% w I kw. 2024 r. - wzrost siły nabywczej.
• Korzystne warunki kredytu hipotecznego:
• 2,3% dla Bułgarów;
• 7,5% dla obcokrajowców.
• Niedobory podaży – zwłaszcza w budownictwie nowym;
• Przejście na euro, nowy port, sportowy wizerunek miasta i wsparcie rządu zwiększą zainteresowanie;
• Oczekiwany wzrost cen w Białej z 293 BGN (150 EUR/m kw.) do 488,96 BGN (250 EUR/m kw.) w ciągu najbliższych 3 lat (podobnie jak w Warnie);
• Największy prywatny obszar gruntów w regionie – 79 341 m kw. – pozwala na kontrolę rynku;
• Pozytywne prognozy ekspertów dotyczące wzrostu cen.
Możliwy jest zakup zarówno całego projektu, jak i poszczególnych jego części. W razie zainteresowania przygotujemy szczegółową ofertę. Skontaktuj się z nami!
Zalety projektu
Okres realizacji: 2025-2028.
Stolica sportu:
• Uznane za „Najlepsze Europejskie Miasto Sportu”;
• Nowoczesna infrastruktura sportowa;
• Miejsce przeprawy dla żeglarzy.
Luksus morski:
• Nowy port jachtowy na 450 jednostek;
• Centrum żeglarstwa i turystyki morskiej.
Ekologia i komfort:
• Czysty region z rozwiniętą infrastrukturą;
• Idealne do całorocznego zamieszkania i turystyki.
• Powierzchnia całkowita: 79 341 mkw.;
Charakterystyka fabuły:
Trzy działki nr 227, 226 i 222 (34 929 m2)
Gotowe do budowy nieruchomości premium.
• Cena: 13 690 810 BGN (7 000 000 EUR) (bez VAT);
• Trzy działki nr 225, 224 i 221 (44 412 m2);
• Cena: 6 845 405 BGN (3 500 000 EUR) (bez VAT).
Opcje inwestycyjne:
Opcja 1:
• Zakup całej dostępnej powierzchni — 79 341 m2;
• Możliwy rabat za teren niezabudowany.
Opcja 2:
• Wykup tylko 225, 226 i części 221 (24);
• Powierzchnia: 44 412 m kw.;
Ramy finansowe:
Dostępne zasoby:
• 34 929 m kw. za 13 690 810 BGN (7 000 000 EUR);
• 44 412 m kw. za 6 845 405 BGN (3 500 000 EUR).
Dodatkowe inwestycje:
Całkowity budżet projektu:
21 318 547 BGN (10 900 000 EUR) (bez VAT).
Wartość oczekiwana po fuzji i PIP:
Korzyści podatkowe:
Perspektywy projektu:
• Korzystne warunki kredytu hipotecznego:
• 2,3% dla Bułgarów;
• 7,5% dla obcokrajowców.
• Niedobory podaży – zwłaszcza w budownictwie nowym;
• Pozytywne prognozy ekspertów dotyczące wzrostu cen.
Zobacz tekst w innych językach (tłumaczenie automatyczne)
Lokalizacja (absolutnie poprawnie)
To jest absolutnie dokładna lokalizacja nieruchomości/kompleksu. Możesz powiększać lub pomniejszać skalę mapy, a także poruszać się po niej za pomocą myszki lub kontrolek znajdujących się na samej mapie.
Nasze top oferty do sprzedaz Byala (Varna), Bulgaria

ORIGINAL: